header

درحال بارگزاری ...


 

     اسلامیه از دیرباز قطب بزرگ ورزش شهرستان فردوس بوده است. فوتبال قدیمی ترین رشته ورزشی اسلامیه بوده که از حدود 50 سال قبل در این شهر بصورت تیمی فعال است. کاراته، والیبال فوتسال پس از فوتبال نیز دارای قدمت قابل توجهی هستند. تیم های فوتبال اسلامیه در ابتدا بصورت محلی فعالیت می نمودند و سپس با تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اسلامیه به عنوان اولین باشگاه فرهنگی ورزشی رسمی شهرستان فردوس در سال 1387 در قالب این باشگاه ادامه فعالیت دادند.

     قهرمانی های متعدد تیم های فوتبال اسلامیه و حضور در دسته 3 کشور به مدت چهار سال، افتخارآفرینی کاراته کاهای اسلامیه در سطح ملی و آسیایی، حضور کشتی گیران این شهر در سطح رقابتهای ملی و ... از جمله افتخارات ورزش اسلامیه بشمار می رود.

     زمین مجموعه ورزشی قدس اسلامیه با مساحت 47000 متر مربع در سال 1361 به اداره تربیت بدنی وقت شهرستان تحویل گردید. مجموعه ورزشی قدس اسلامیه در شمال شرق شهر اسلامیه قرار دارد و دارای یک باب زمین چمن طبیعی به مساحت 8500 متر مربع - پیست دوومیدانی - سالن ورزشی چند منظوره در دو طبقه به مساحت 1300 متر مربع - جایگاه زمین چمن به مساحت 364 متر مربع - سرایداری و اتاقک نگهبانی و زمین مینی چمن مصنوعی می باشد. همکنون رشته های فوتبال - فوتسال - کاراته - بدمینتون - تنیس روی میز - کشتی - ورزش صبحگاهی - والیبال ژیمناسیک در بخش آقایان و رشته های فوتسال - ایروبیک - بدمینتون - تنیس روی میز - والیبال- مینی والیبال و ژیمناستیک در بخش بانوان در این مجموعه فعال بوده و روزانه حدود 150 نفر از ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش از امکانات این مجموعه استفاده می کنند .

 

     با افتتاح نمایندگی ورزش و جوانان بخش اسلامیه در 14 آبانماه 97 در این مجموعه، کلیه امور اداری و ورزشی بخش  اسلامیه  از طریق این نهاد انجام می گیرد. پرسنل فعال در نمایندگی همکنون 2 نفر می باشد.

     شادروان حاج ذبیح الله خانی زاده به عنوان اولین رابط و مسئول ورزش اسلامیه بود که در سال 1359 در مسیر پیگیری امورات مجموعه ورزشی اسلامیه بر اثر تصادف جان خود را از دست داد. شادروانان جعفر محمد شاهی، علیرضا خاکشور، حسین زیبنده، غلامحسین نبی زاده، علی مریمی و جواد علیپرست از جمله پیشکسوتان فقید ورزش اسلامیه هستند.


تاریخ ایجاد صفحه : 1392/04/25